Maršruti

Kāpšanas maršruti mūsu zālē nav vienkārši aizķeres uz sienas – tie ir pārdomāti izaicinājumi ko veidojam lai attīstītu tavu spēku, tehniku un domāšanu.

Katram maršrutam ir savs mērķis – vai nu uzlabot kāpēja kustību kvalitāti, izaicināt līdzsvaru vai spēku, vai vienkārši radīt jautru un plūstošu kāpšanu. Mēs domājam gan par grūtības pakāpi, gan par kāpšanas stilu.

Lai kāpšana vienmēr būtu interesanta, mainām maršrutus regulāri – katru otro nedēļu zālē parādās jauni izaicinājumi!

Kā atpazīt maršrutu uz sienas?

Maršruts vienmēr būs vienas krāsas aizķers, tā sākums ir atzīmēts ar krāsainām lentītēm. Lentīšu krāsa apzīmē maršruta grūtības pakāpi, bet to novietojums – sākuma pozīciju rokām un/vai kājām.
Ja lentītes ir 2, tad tās norāda aizķeres uz kurām obligāti ir jāliek abas rokas, bet ja vairāk – obligāta pozīcija norādītā arī kājām.
Ja kājām sākuma pozīcija nav norādīta, tad jāizmanto konkrētā maršruta aizķeres zem roku starta pozīcijas, vai siena. Sienu drīkst izmantot vienmēr, ja maršruta aprakstā nav teikts savādāk.

Sākums – rokas un kājas sākuma pozīcijā

Meklē vienādas krāsas aizķeres ar lentītēm, kas norāda maršruta sākumu.
Abām rokām jābūt uz starta aizķerēm. Ja maršruts paredz arī startu ar kājām uz konkrētām aizķerēm, tās būs atzīmētas.

Drošības matracis kāpšanās NEPIEDALĀS, tas nozīmē, ka no tā nedrīkst veikt pirmo kustību. Ieņemam starta pozīciju uz sienas un tikai tad kāpjam tālāk.

👉 Pro padoms: maršrutā nav obligāti jāizmanto visas aizķeres! Kā arī vienu aizķeri drīkst lietot ar abām rokām, abām kājām vai pat visām četrām vienlaicīgi!

Top – maršruta beigas

Maršruta mērķis ir “TOP” aizķere. Tā parasti ir atzīmētas ar kvadrātainu lentīti un atrodas maršruta beigās (parasti augšā, bet dažreiz maršruts var arī būt horizontāls. Seko maršruta krāsas aizķerēm un to atradīsi).
Lai maršruts būtu pabeigts, tev jānotur abas rokas uz “TOP” aizķeres vismaz 3 sekundes (stabili jānofiksē topu).

🎉 Apsveicam – esi veiksmīgi pabeidzis kāpienu!